Qofte me mish qingji
Qofte me mish qingji

Qofte me mish qingji

Kuzhint.com

PERBERSIT:

 • 1 kg mishe i bluar i qengjiit
 • 1 qepë i grijm ne rende
 • 2 pluhur të hudhër
 • 1-2 luge. kripe
 • levore e 1 limoni ne tende
 • 1-2 lugë piperi zi
 • 1 lugë gjelle ereza
 • 1 filxhan miell
 • 1 vezë
 • rozmarinë të freskëta te grire
 • 2 lugë vaj ulliri te perzier me leng limoni

Pergaditja;

Ne nje tas i qesim te gjithe perbersit e mesiperm dhe i perziejm mire pastaj nga masa e fituar formojm qofte dhe i renditim ne tepsi dhe duke i pjekur ne furre te nxeht ne 200 grad derisa te piqen dhe te marrin ngjyren qe deshironi.


Fjalet kyqe : gjellera  qofte  mish  qingji  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pije e përgatitur në shtëpi për të humbur peshë
Rollatë me banane dhe keks
Shpageti torte