Qeskat me kamomili sherojne dhimbjet e veshit
Qeskat me kamomili sherojne dhimbjet e veshit

Qeskat me kamomili sherojne dhimbjet e veshit

Kuzhint.com

Kamomili eshte nje nga bimet mjekesore me te njohura dhe me te dashura.

I vleresuar qofte per vetite e tij qetesuese, ashtu edhe per aromen e kendshme. EMRI SHKENCOR:Matricaria chamomilla; familja AsteraceaePjeset qe perdoren:lulet. Vetite e kamomilit kane qene te njohura qe ne kohen e egjiptianeve.

Ne do te ju tregojme nje metode shume efektive per sherimin e veshve tek femijet por edhe tek te rriturit.

Krejte qfare na duhet eshte qe ti kemi 2 qeska kamomil, nje shirit te veshve dhe uje te ngrohet.

Marrim qeskat i fusim ne uje te vluar dhe pasi te dhidhen me uje i shtrydhim pak dhe ashtu i vendosim ne secilin vesh dhee vendosim shiritin e e veshve ne koke me qellime qe te mos na bine qeskat nga veshi, mjaftone ta perdorim 2 here brenda dites si te femijet ashtu edhe tek te rriturit.

Gjithashtu munde edhe fare te mos i vendosim ne uje qeskat, mund ti vendosim siper nje nxehmje dhe dhe ti presim deri sa te nxehet qeska dhe ta vendosim ashtu njelloj ne vesh me shirit koke.

Uroje te kete efekte sherues edhe tek ju miqe te nderua....


Fjalet kyqe : keshilla  qeskat  kamomili  sherojne  dhimbjet  veshit  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Këshilla për pastrimin e lavatriçes
Mishe lope i skuqur me perime nga tegatuajm
Krem supe me perime