Pula te mbushura me perime dhe oriz
Pula te mbushura me perime dhe oriz

Pula te mbushura me perime dhe oriz

Kuzhint.com

Pula te mbushura te pergaditura nga Armela EL

Perbersit dhe pergaditja:

Per masat e perbersve vendosni ju vet se per sa antar te familjes do ti gatuani!

Marim nje ose dy pula te madha si dhe orizin dhe te dyja i pastrojm mire

Pastaj marim perimet te gjitha llojet qe i kemi (si ne foto)i pastrojm dhe i presim ne kubike te vogla. 2 qepe te thata. 2 tufa qepe te njoma, hudher, pastaj

Marrim te brendshmet e qingjit i presim ne pjes shum te vogla dhe i skuqim ne nje tigan me vaj dhe po te i njejti tigan shtojm qepet si dhe me rradh te gjitha perimet tjera.

Me kete mase e mbushim pulen si dhe pjesen tjeter te mbetur e vendosim poshte ne tepsi dhe e pjekim ne fure ne 180 grad


Fjalet kyqe : gjellera  pula  mbushura  perime  oriz  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si t’i drejtoni flokët pa përdorimin e hekurit
Sendviç me vezë
Tave Elbasani