Pudra e bebes dhe mrekullit e saja
Pudra e bebes dhe mrekullit e saja

Pudra e bebes dhe mrekullit e saja

Kuzhint.com

Pudra e bebes dhe mrekullit e saja te mira jo vetem per lekuren e bebes, por ajo mund te perdoret edhe nga te rriturir per qellime te ndryshme si :

  • Largon iritimet dhe krurjet e lekures;nese keni probleme me pjes te veqanta te trupit. ai per shembulle ne mes kofsheve gjate koheve te nxehta qe mund te keni kruarje apo iritohen nga djersitja, duhet ti sperkatni ato me puder bebe.
  • Sherben si deodorant pasi ajo siguron thatesin dhe ka arom te kendeshme.
  • Largon eren e keqe te kembeve, nen sqetullave, largon lageshtin dhe djersitjen qe mos te ju vjen era e keqe.
  • Largon milingonat; ju duhet qe te hedhni ne pragun e deres apo dritareve dhe ballkoneve per te parandaluar hyrjen e tyre.
  • Perdoret gjate makiazhit qe e beni per ta fiksuar sa e shum ate dhe eshte me efikas se produktet e shtejta.
  • Qerpikeve u jep volum nese qitni pak siper para se ti lyeni ata.
  • Largon njollat nga rrobat e juaja nese ato jan berme yndyr ateher i sperkatni me puder beb dhe pasi ajo thithe yndyren.
  • Largon eren e mykut dhe lageshtin neper raftet e juaja me libra dhe rroba qe u vjen era e keqe.
  • Largon eren e keqe nga qarqafet;duhet te hidhni sipertyre pak pluhur te pudres per bebe.
  • Nese keni kafshe ne shtepi i hidhni pak siper dhe ajo largon eren e keqe te tyre sikur te ishte nje pastrus i mire me shampon


Fjalet kyqe : keshilla  pudra  bebes  mrekullit  saja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si pergaditet marcipani dhe si vendoset mbi torte(foto)
Role me mish pule dhe omlet
Keshilla per shkelqimin e flokut tuaj