Pudingë me fruta nga Lirime Fejzullahi
Pudingë me fruta nga Lirime Fejzullahi

Pudingë me fruta nga Lirime Fejzullahi

Kuzhint.com

Perbersit:

  • 1 liter uje dhe 15 luge sheqer
  • 5 molla
  • 4 luge nisheste
  • 4 luge lenge borovnice
  • 2 banane

Pergaditja:

Ne nje tengjere qesim 1 liter uje dhe 15 luge sheqer dhe i vendosim qe te vlojn mbi zjarre pastaj marrim 5 molla i qerojm dhe i grijm ne kube te vogla dhe i qesim tek uji i vluar qe te zihen derisa te zbuten

Pasi te jen zier mollai ia shtojm 4 luge nisheste te tretur me 4 luge lenge borovnice dhe i perziejm derisa te trashet masa dhe te behet si puding

Pasi te jet gatuar pudingu ia shtojm edhe 2 banane te prera ne kube e peryiejm dhe masen e pergasitur e qesim neper pjata te vogla dhe te thella si ne foto.

Per kete lloj pudingu mndesh me perdor fruta qfar te deshironi po ma shumeky lloj pudingu gatuhet dhe shkon me molla, banane, borovnic dhe kivi

Puding i pergaditur nga Lirime Fejzullahi


Fjalet kyqe : embelsira  pudinge  fruta  lirime  fejzullahi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sallat me mishe lope dhe patate
Brownie me çokolate te bardhe dhe te zeze
Torte me biskota  tiramisu