Presh i mbushur
Presh i mbushur

Presh i mbushur

Kuzhint.com

Përbërësit: 2 presh (purri) 100 gr mish i terur i bute 100 gr djathe te bute 1 ve miell trosha buke vaj Presh i mbushur - receta gatimi Gatimi 1.

Preshit ia largoni pjesen e gjelbert dhe e lani mire.

Prejeni njeren ane per se gjati deri ne mes qe te fitoni fleteza te gjata. 2.

Zieni fletet per 2 minuta dhe pastaj i lani ne uje te ftohet dhe lejini te kullohet nga uji. 3.

Ne qdo fletez e vendosni nje rrisk mish te thate, nje rrisk djath dhe mbeshtjellini. 4.

Rrokullisni në miell, vezë dhe në fund në troha te bukës.

Fergoni na vaj deri sa te skuqen. - See more at: http://www. qysh. me/receta/presh-mbushur/#sthash.

KDohABJ2. dpuf


Fjalet kyqe : tradicionale  presh  mbushur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kekë me limon
Toptha me kanell
Embelsir me çokolad dhe kokos