Praline me konjak
Praline me konjak

Praline me konjak

Kuzhint.com

300 gram çokollatë qumështi, 50 ml konjak cilësor, 1-2 lugë amaranth, 50 gram bajame të grirë imët. Përgatitja: Shkrieni çokollatën në avull, duke i shtuar konjakun.

Pastaj shtoni amaranth-in dhe bajamet e grira imët.

Të gjitha përzieni mirë dhe shtoni në kallëpe.

Kallëpet më parë i lyeni me çokollatë me anë të brushes dhe çdoherë i ftohni nga pak në frigorifer para se të shtoni masën e përgatitur.

Leni pralinat të ftohen mirë gjatë natës.

Ditën e ardhshme nxirrni nga kallëpet dhe rradhitni në shportat dekoruese të letrës. /femra. net/


Fjalet kyqe : embelsira  praline  konjak  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me banane dhe salce karameli
Rrole dy ngjyrshe
Embelsire me puding , arra dhe kokos   nga Lendita.