POP kek ne kushte shtepie
POP kek ne kushte shtepie

POP kek ne kushte shtepie

Kuzhint.com

Perberesit per 12 copa : 2 ve, 8 luge sheqer, 8 luge vaj, 1 gote uji kos, 15 luge miell, 1 pecive (pluhur paste), 1 sheqer vanille.

Filli per lyerje : 1 cokollate per zierje, 1/2 margarine.

Te gjithe perberesit perzihen ne nje ene dhe behet brume paksa i trashe.

Kallepi (tepsia me vrima) lyhet me margarine dhe qitet nga dy luge te ushqimit ne secilen vrime te tepsise.

Piqet ne temperature 250 grade per 10-15 minuta.

Pasi te ftohen pak pjesa e siperme dhe e poshtme kalohen neper cokollate te shkrire ne margarine.


Fjalet kyqe : embelsira  kushte  shtepie  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Rrushi i thatë shumë i mirë për shëndetin
Mish viçi me jahni
Gjevreke (Pereke) te mbushura