Pop kek  me rende
Pop kek me rende

Pop kek me rende

Kuzhint.com

Përbërësit: 3 vezë 13 lugë miell 15 lugë sheqer 15 lugë qumësht 15 lugë vaj 2 lugë kakao 1 peciv 1 vanill Filli; 3 pako me keksa ngjyre kafe ku ne mes jane te ngjitura me krem te bardhe (shih si ne foto) 200 ml krem karamel te verdhe si dhe leter ne forma te mufias per pjekje Pergaditja; Rrahim 3 vezët me 15 lugë sheqer pastaj i shtojme te gjithe përbërësit e tjere si; 13luge miell, 15 lugë qumesht, 15 lugë vaj,, 2 luge kakao, 1 pluhur për pjekurina dhe 1 sheqer vanilje. Renditja behet shume thjeshte; ae pari vendisim me te gjitha vrimat e tepsis nga pake kren qe e kemi pregadit nga perbersit e me siperm pastaj i renditim keksat, krem karamelin, prap keksat, krem karamel dhe kur te perfundoni ne renditje keto te gjitha i mbulojm me masen e mbetur dhe ne fund i pjekim ne temperatur 180 grad. Ju befte mire!


Fjalet kyqe : embelsira  rende  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sheqerpare në formë trëndafili
Kafshohet nga gjarperi ne qendren e lojrave
Pija çudibërëse me shafranin e Indisë