Pogaçe me djathe te bardhe
Pogaçe me djathe te bardhe

Pogaçe me djathe te bardhe

Kuzhint.com

Pogaçe me djathe te bardhe e gatuar nga Blerta Morina Gashi

  • 150 Gram djathe te bardhe
  • 3 vez
  • 1 gote kose
  • 1 gote vaje
  • 1 pecive
  • Pak kripe
  • 20 luge Mielle

Pergatitja:

Nga perbersit e permenduar gatuhet brumi dhe pasi te perzihet mire qitet ne tepsi te lyer me yndyre dhe piqet 250 grade deri sa te kuqet.

Kjo Pogaqe eshte e lehet dhe e shpejt keshtu qe mund te gatuhet gjyseme ore para se te qitet ne tavolin per te ngren.

Ju beft mire nese e gatuani!


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  djathe  bardhe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

ÇFARË KURE DUHET TË NDIQNI PËR KËMBËT E ENJTURA?
Torte e mbushur me krem
Pija ideale për të rregulluar sheqerin në gjak