Pide turke nga Ledion Stars
Pide turke nga Ledion Stars

Pide turke nga Ledion Stars

Kuzhint.com

Përbërsit dhe gatimi:

Ne nje en te thelle i qesim dhe i perziejm se bashku 2 gota uje te vaket,

2 gota qumesht,

1 luge kfasac (Maja buke),

1 luge krype,

1 luge sheqer,

1 luge gjeme dhe ne fund qesim edhe millin deri sa nevojitet qe te zihet brumi dhepastaj e lem qe te dyfishohet

Ne tepsi i qesim mille pastaj brumin e ndajm ne 4 kuleç dhe kuleqet i tollojm me dore jo me tollojs si pitalka dhe i lyejm me te verdhen e vezes te perzier me 1lug gjeme te perzier me, 1lug vaj dhe qesim siper edhe fara susami dhe te zeza.

I presim si ne foto dhe i lem qe te fryen edhe per 20min pastaj i pjekim ne 200 grad.


Fjalet kyqe : brumera  pide  turke  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qebapa bosnje
Sallate e perzier me salce kosi
Zbulohet sekreti i vrimave në djathin zviceran