Picë me fruta të shijshme
Picë me fruta të shijshme

Picë me fruta të shijshme

Kuzhint.com

Per ta gatuar peten nevojitet :

50 gr gjalp te shkrir,

50 gr sheqer,

miell sipas nevojes.

Përgatitja:

Me perbersit e më siperm gatuajm peten dhe pastaj e bejm mbushjen si ne foto apo sipas deshires qe keni

Ndersa per mbushjen hopla dhe frutate ndryshme si ne foto ose sipas shijes qe keni.

Picë me fruta nga Luljeta Morina


Fjalet kyqe : embelsira  pice  fruta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tortë me arra
Vetitë mbrojtëse të farave të rrushit
Brusketa me karkaleca