Petulla me banane
Petulla me banane

Petulla me banane

Kuzhint.com

Perberesit per nje person: 50 gr Miell 1/4 Luge qaji peciv 75 ml Qumesht 1 Prise krip 75 gr Banane 10 gr Buter ose margarin 2. 5 gr Festeka 1 Luge qaji Mjalt Pergaditja: Miellin me peciven e perzier e perzim me qumeshtin pastaj i hedhim krip.

Bananen e qerojme dhe e presim ne 12 feta.

Hedhim vaj ne tigan per ta nxehur dhe nga brumi bejme 4 petulla te rrumbullakta duke i pjekur ne tigan e siper duke i hedhur feta bananesh.

Duhet te pjeken 2-3 minuta.

Te servohen ne pjate me festeka te coptuara si dhe te sperkatet me mjalte. Burimi: www. lecker. de Perkthimin e ka bere www. tegatuajm. com


Fjalet kyqe : brumera  petulla  banane  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me banane
Pije natyrale për shfryrje të trupit
Mufinsa me  kokos