Peshqi te pjekur ne furre
Peshqi te pjekur ne furre

Peshqi te pjekur ne furre

Kuzhint.com

Receta e pregaditur Nga Melihate Bucaliu

Pergaditja;

Ne fillim e pastrojm peshkun i vendosim ne tepsi dhe pastaj siper i grijm hudher, limon. i qesim edhe vaj, kryp, veget si dhe karrota i marinojm te gjithe si ne foto dhe i lem per gjysem ore me pushu pastaj i pjekum ne temperatur 200 grad


Fjalet kyqe : gjellera  peshqi  pjekur  furre  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Efektet e mira te qershis
Keku i shijshëm me fruta të thata
Mish i bardhë me kikirika