Peshk të rreshkur të aromatizuar me erëza
Peshk të rreshkur të aromatizuar me erëza

Peshk të rreshkur të aromatizuar me erëza

Kuzhint.com

Perberesit per 2 persona: 2 koca/levrek ose çfare peshku te madh te doni 3-4 thelbinj hudhrash nje grusht gjethe majdanozi curry ose shafran coriander piper i zi kripe vaj ulliri Gatimi: Pastrojeni peshkun mire.

Pritini gjethet e majdanozit.

Rrethojeni peshkun me majdanozin, erezat dhe kripen dhe lereni, ashtu per disa minuta deri sa erezat te te perzihen me peshkun. Me tej vendoseni ne nje pjate ku do te shtoni dhe pakez vaj ulliri se bashku me hudhrat.

Vijeni ne mikrovale dhe kontrollojeni te piqet nga te dyja anet. Mund ta lini sa minuta te doni, une per vete e lashe pak me shume qe te reshkej disi. /qysh. me/


Fjalet kyqe : gjellera  peshk  rreshkur  aromatizuar  ereza  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kek njujorkez
Keksa per caj
Nëna, kujdes, ja çfarë thotë studimi: sa duhet të hajë fëmija