Patate  me forme  harmonike
Patate me forme harmonike

Patate me forme harmonike

Kuzhint.com

Perbersit e gatimit;

1 kg patate, 150 vaj ulliri, majdsnoz, 1 luge piper i zi, 1 luge kripe, 1 luge erza te ndryshme

Pregaditja;

Marrim patatet qe duhet te jen ne forma pak me te medha dhe ia largojm levoren i pastrojm mire dhe i leme qe ti kullohet uji.

Ne nje tigan e grijm majdanozin pastaj i qesim te gjithe perbersit e tjer dhe i perziej se bashku mire.

Me pas i marrim patatet e kulluara dhe i presim si ne foto i vendosim ne nje tepsi te lyer me vaj ku pastaj ia qesim masen e

pregaditur me pare dhe i pjekim ne furre te nxeht ne 200 grad,

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : gjellera  patate  armonik  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kek i shpejte me kakao
Challah
 Ilaq ne kushte shtepie shume efektiv per sherimin e puqrrave