Patate dhe kofsha te ferguara ne tigan
Patate dhe kofsha te ferguara ne tigan

Patate dhe kofsha te ferguara ne tigan

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 kg Kofsha pule, 500 gr patate, erza dhe krip sipas deshires, vaj per fergim

Pregaditja e recetës :

Zijem kofshat e pules dhe patatet ne nje tengjere pastaj i largojm nga lengu dhe i fergoj ne je tigan veq e veq i renditimne tepsi dhe i fusim ne furre te nxeht ne 200 grad edhe per 10 minuta duke e ngrit telin e furrel me lart dhe duke i kthyer here pas here kofshet qe te skuqen ne te gjitha anet.


Fjalet kyqe : gjellera  patate  kofsha  ferguara  tigan  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota  me forma per femijë   nga Liridona Bajrami Syla
Rizoto me gjoksë pule dhe sos me erza te ndryshme nga; tegatuajm.com
Pija magjike e Harry Potter-it