Pastroni gjakun me verë dhe hudhër
Pastroni gjakun me verë dhe hudhër

Pastroni gjakun me verë dhe hudhër

Kuzhint.com

Pra, për të shmangur një zhvillim të helmeve në gjakun tuaj ju duhet të "pastroni gjakun" shpesh.

Mbajtja e helmeve apo toksinave në gjak na bën të jemi të lodhur në mënyrë kronike, përjetim të efekteve të këqia lidhur me qarkullimin e gjakut. Këto çështje mund të evakuohen duke shfrytëzuar një pije të thjeshtë si njëpjesë e kuzhinës tuaj. Çdo gjë që ju duhet është hudhër dhe verë të kuqe.

Ky ilaç pastron gjakun, përjashton yndyrën e tepërt dhe kripën nga trupi dhe përshpejton sistemin e tretjes. përbërësit:1/2 litër verë të kuqe12 thelpinj hudhrePërgatitja:Hudhrat pasi i pastrojmë i presim në copa të vogla dhe i vendosim në njëenë. Hedhim verën e kuqe dhe e mbyllim enën mirë duke e vendosur më pas nënjë vend me dritë dhe diell për rreth dy javë. Çdo ditë e tundim meqëllim që përbërësit të përzihen mirë. Pas dy javësh, e vendosni në një enë qelqi. Merrni një lugë çaji tri herë çdo ditë për një muaj. Kujdes:Kjo është një pije me ndikim për pastrimin dhe forcimin e gjakut, kështu që pas aplikimit për një muaj duhet që të rrini 6 muaj para ae të filloni një kurë tjetër.


Fjalet kyqe : keshilla  pastroni  gjakun  vere  hudher  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Supë me perime dhe oriz
Gjake në urinë: A thua qfarë po ndodh?
Stek mishi e pjekur