Pasta me sos dhe proshutë
Pasta me sos dhe proshutë

Pasta me sos dhe proshutë

Kuzhint.com

Përbërësit: -1 qese më pasta (makarona, spageti) -Ajkë qumështi (hopla) -150-250 gr proshutë -miser dhe grashak te konzervuara -2-3 thelba hudhër -Erëza (kripë, piper, origano) -Vaj ulliri - majdanozi te fresket Pergaditja; Ne fillim pregaditim makaronat duke i zier dhe duke i kulliar mire dhe shperlar me uje te ftohte qe mos te ngjiten mes veti; nderkoh. Ne nje tigan qesim vaj ulliri dhe kaverdisim persuten e prer ne kube se bashku me thelbit e hudres ;miser dhe grashak te konzervuara, dhe erzat e ndryshme I bashkojm me makaronat e ziera dhe ne fund ia qesim ajken e qumshtit dhe i servojm duke i dekoru me nje dege majdanozi te fresket, Ju beft mire!! Receta e gatuar nga>>>http://tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : gjellera  pasta  proshute  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me kajsia
Embelsir me djathë  ose gjize te embel
Torte me mascarpone,qershia,ajke dhe corn flakes