Pasta(makarona) me spinaqe të freskët dhe parmezan   nga TeGatuajm.
Pasta(makarona) me spinaqe të freskët dhe parmezan nga TeGatuajm.

Pasta(makarona) me spinaqe të freskët dhe parmezan nga TeGatuajm.

Kuzhint.com

Pergaditja;

Pastat jane te ziera sipas udhezimeve qe shenojne ne pako.

Spinaqin e fresket e pastrojme dhe e presim pastaj e hedhim ne tenxhere dhe e fergojme me pak vaj.

I shtojme kripe e piper sipas shijes dhe krejt ne fund ajken.

E lem mbi zjarre pak minuta deri te trashet ajka pastaj e servojme ne pjate se bashku me pastat dhe i hedhim siper parmezan.

Per sasin e përbërësve vendosni ju vet.


Fjalet kyqe : gjellera  pasta  makarona  spinaqe  fresket  parmezan  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krem pastiqerie (pudingë) per femije
Më sigurt me fjet bashk me bebe apo jo
Ushqimet fatsjellëse, që duhet të jenë mbi tavolinën e Vitit të Ri