Past për forcimin e imunitetit
Past për forcimin e imunitetit

Past për forcimin e imunitetit

Kuzhint.com

Past me limon, mjalt dhe xhenxhefil për forcimin e imunitetit si dhe kunder infeksioneve virusale dhe bakteriale

Marrim 400gr limona dhe i pastrojm mirë me ujë të nxeht pastaj i prejm në copa te vogla
.

Marrim edhe 100gr xhenxhefil ia hekim lëvoren dhe e prejm edhe këtë në copa te vogla.

Tani dyjat bashk i bluajm me blinder derisa të behen si pire.

Pastaj mases ia shtojm edhe 250gr mjalt dhe e perziejm tani veq me lugë.

Masen e fituar e vendosim me ni kovanoz edhe e lem në frigorifer për 2-3 ditë.

E perdorim nga një lugë të qajit ne ditë vetem në mëngjes heret për dy javë rresht.

Nëse nuk ju ban alergji limoni ja xhenxhefili, e rritni dozen ditore një lugë gjelle në ditë.

Javen e pare ja filloni me një lugë te qajit ne ditë

Receta e bere nga ne të dashur miqë.


Fjalet kyqe : Past   imunitet   forcimin  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pica të vogla me spinaq
Banania, te shendosh apo te dobeson
Gullash me gjele deti dhe oriz