Paqe nga Aldina Ademi
Paqe nga Aldina Ademi

Paqe nga Aldina Ademi

Kuzhint.com

Ne fillim e ziejm mishin e pules dhe e lem anashe pastaj

Sosi behet me kos dhe pak gjalp veget tri lug nisheste i zin deri sa te trashet

Pergaditja;

Paqa behet me peta te bakllaves qe renditen ne tepsi dhe sperkat me margarin te shkrir pastaj e pjekim ne 180 grad.

Mbasi te pjeken pete i pervlojmm me uje te mishit te pules qe e kemi zier me par dhe pastaj ia qesim edhe sosin e pergaditur dhe nga nje cope nga mishi i pules ne secilen katro te prer pastaj ne nje fertere (tigan) e nxehim pak gjalp ose vaj dhe i qesim pak biber te kuqe e perziejm mire dhe ia qesim siper paqes tek mishi ku dhe prap e fusim ne furre te nxeht edhe per 15 minuta me u pjek.


Fjalet kyqe : brumera  paqe  aldina  ademi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tatli me badema nga Loli Dina
 Torte angleze me mak
Mini Cupcakes me gjalp dhe arra (mufinsa)