Paqe me mishe pule
Paqe me mishe pule

Paqe me mishe pule

Kuzhint.com

Petet pregaditen si te bakllaves me (2 veze, 1 filxhan uje i vaket, 3 luge gjelle vaj edhe nje pecive), i t'hollon petet dhe i len me u tha, mandej i vendos ne tepsi, e pren dhe siper i qet gjysem margarine dhe e pjek. Pasi te pjeket i qet uje mishi te pules dhe ne secilin katror vendos filli

Filli-3 luge gjelle vaj i kaverdis me 3 luge miell dhe i shton pak uje mishi, ne nje ene tjeter qet 3 veze, 5-6 luge jogurt, 2-3 thelpinje hudhre dhe i perzien te gjitha se bashku derisa te trashet) dhe siper secilit katror qet mish pule. Ju befte mire nese e provoni..


Fjalet kyqe : brumera  paqe  mishe  pule  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Nëna, kujdes, ja çfarë thotë studimi: sa duhet të hajë fëmija
E bardha e vezës,  shërues magjik kundër djegieve
-Leqenik -