Pallaqinka ne furrë
Pallaqinka ne furrë

Pallaqinka ne furrë

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

10 cope krepa(pallaqinka), 200 gr djath ne rende, 2 dcl ajke e tharte, 0. 5 dl vaj, 0. 5 dl qumesht, 2 ve, pak krip

Pregaditja e recetës :

Perzihen djathi, gjysma e ajkes, kripa dhe 1 veze dhe me kete mase lyhen krepat dhe behen ne forem roleje dhe renditen ne tepsi te lyer me yndyre.

Pastaj miret pjesa tjeter e ajkes, veja, vaji dhe qumshti dhe lyhen persiper krepat dhe futen ne furre te nxehte dhe piqen per 20 min ne temp 220 grade.


Fjalet kyqe : brumera  pallaqinka  furre  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Krem supe me patate
Torte me krem limoni
Calzone me proshutë dhe djathë