Pa ilaqe kunder alergjis se syve
Pa ilaqe kunder alergjis se syve

Pa ilaqe kunder alergjis se syve

Kuzhint.com

Mos i kruani syte - Provoni qe ti qetsoni me keto menyra ushqyese qe po ja u propozoj!

Kruajtja e syve zakonisht vjen si pasoje e alergjive sezonale apo ndaj ndotesve te ambjentit.

Perpara se te shkoni ne perdorimin e ilaceve mund te provoni kompresa te ftohta me keto ushqime qetesuese:

qumesht te ftohte,

bustina(ndryshe filtera) qaji kamomili te perdorur te ftohur ne frigorifer,

feta kastraveci te lare dhe te ftohur ne frigorifer,

caj jeshil te ftohur,

Gjithashtu mund te provoni ti pastroni syte me pambuk me pak uthull molle te holluar ne uje.

Provojeni se do te keni shume sukses.


Fjalet kyqe : keshilla  ilaqe  kunder  alergjis  syve  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ushqimet që ndihmojnë njerëzit e prekur nga depresioni
Kifle të ëmbëla
Tave e shpejt me domate dhe djathe feta