Omlet me kungullesh
Omlet me kungullesh

Omlet me kungullesh

Kuzhint.com

PERBERESIT PER NJE OMLET: 1/2 Luge caji hudher ne copa te prera 1 Luge gjelle vaje ulliri 150 gr Kungullesh e prer ne rrathe Krip dhe piper 2 Ve 2 Luge gjelle qumesht 20 gr Parmesan i bluar 2 Flegra proshut Basilikum Krem basilikum PERGADITJA: Copat e hudhres i fergojme me vajin ne tigan pastaj ia shtojme kungulleshen e prere dhe i lem pak minuta te fergohen pastaj i qesim krip dhe piper. Perzim vezet me qumeshtin dhe i qesim ne tigan dhe mbi masen qesim edhe parmesan.

Te gjithen e lem 2-3 minuta per tu pjekur duke e mbuluar tiganin me nje kapak. Pastaj tiganin (te mos kete pjese plastike tigani) e vendosim ne furre pa kapak per tu pjekur ne temperatur 180 Grad per 8-10 minuta duke ia qitur edhe proshuten e prere.

Ne fund e vendosim ne pjate duke e dekoruar me krem dhe fleta basilikumi. Burimi: www. beautybutterflies. de Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : gjellera  omlet  kungullesh  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si ta prëgatitim shurupin e trëndafilave
Embelsire e lehte me keksa
Torte me çokolate te bardhe dhe ajke