Oblland e mbushur
Oblland e mbushur

Oblland e mbushur

Kuzhint.com

Perbersit;

  • 250 gr margarin
  • 20 luge sheqer
  • 500gr biskota te bluara
  • 100 gr arra
  • 500 mil qumesht

Pergaditja:

Se pari e shkrin sheqerin ne nje tengjere derisa te behet i karamelizuar pastaj ja hedh qumeshtin dhe margarinen i pret derisa te shkrihet margarina dhe sheqeri i formuar me pas ja hedh arrat dhe biskotat dhe e ndan ne 4 pjes per 5 oire te obllandes.

I rendit siper njera tjeter kutohet duke lyer njeher me masene pergaditur.


Fjalet kyqe : embelsira  oblland  mbushur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bukë thekre, për të rënë në peshë
Llokume  Turke
Si te gatuajme ;qumeshtore (kajmaqin)