Njollat e verdha te thonjtë, ja si ti heqim
Njollat e verdha te thonjtë, ja si ti heqim

Njollat e verdha te thonjtë, ja si ti heqim

Kuzhint.com

Njollat e verdha janë një shqetësim që shfaqen tek duhanpirësit.

Për të shmangur këtë shqetësim është e rëndësishme që ju të keni një përzierje me 3 për qind tretje të ujit dhe peroksideve me glicerinë, ujë trëndafili.

Kjo është një metodë që ju mund ta përdorni për një periudhë kohore prej 7-10 ditë i lyeni me lëvore të limonit.

Kjo forcon thonjtë, pastron thonjtë e errët dhe ju dhuron shkëlqim.

Nëse kjo përgatitje nuk ndihmon, atëherë shtresën e verdhë duhet ta hiqni me kujdes me gurë.

Paraprakisht të bëni një banjë dhjetëminutëshe për thonj, përmes sodës së bikarbonat


Fjalet kyqe : keshilla  njollat  verdha  thonjte  heqim  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si gatuhet brumi Sfoljat
Lëngjet e gazuara nxisin ndryshimet në tru!
Ajrokrem të shtëpisë