Nje ngjarje shume prekse qe i ka ndodhur nje vajze !(ngjarje e vertet)
Nje ngjarje shume prekse qe i ka ndodhur nje vajze !(ngjarje e vertet)

Nje ngjarje shume prekse qe i ka ndodhur nje vajze !(ngjarje e vertet)

Kuzhint.com

Nje ngjarje shume prekse qe i ka ndodhur nje vajze pasi u martua ne nje fshat te thell te nje qyteti te humbur, ku ajo pasi esht, artu kishte mbeturshtatezan dhe pse po te dilte vajz do i vinte emrin e nenes qe i kishte vdekur, por i burri i thoshte asaj se po bere vajz ik e mbytu ne lum bashke me te.. Kur i erdhe koha per te lind femijen ajo beri vajze dhe i shoqi si vinte ne spital asnje her per ta vizitu, mirpo infermjerja e njihte ate shum mire ku pa pritmas e kish pa ne rruge te shoqin e qikes dhe i thot po shko bre se paku dergoj pak buke nuses e ky ja kthen menjeher infermieres po po pse qka jam une furre buke.. dhe besaburri ish dhe me shkolle e jo i pa shkollum (behet fjal per vitet e 93... ) Tani pas10 vitesh ajo ngel serisht shtatezan por tashme prej vitesh ata jetonin jasht shtetit... dhe gruaja gjate viyites qe kishte ne spital e pa tek mjeku qe prap e kish vajz por ne kete rast i shpjegoi qe te mos fliste mjekut por ai sa po afronte dita e lindjes i kish then te jatit te se e njihte qe ta pergatiste pe femijen qe do te jet prap vajz por ky vetem pinte e behet tap dhe e rreh per vdekje gruan shtatzan ku me urgjenc e qojn ne spital ku edhe ben lindje te parakoheshme ku desh vdiqen qe te dyja por fatmiresisht jan mir te dyja................ por me thoni a esht kjo e drejt qe nje grua shtatezan te trajtohet ne kete menyr !!Une i urrej shummmmmm meshkujt e tille!!!


Fjalet kyqe : keshilla  ngjarje  shume  prekse  ndodhur  vajze  vertet  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsira  me pudinge  nga Lulja La
Torte me arra
Pogaqe  lule me kuleq