Nje metod sherimi të mushkërive e pregaditur nga gjyshet
Nje metod sherimi të mushkërive e pregaditur nga gjyshet

Nje metod sherimi të mushkërive e pregaditur nga gjyshet

Kuzhint.com

Nje metod sherimi qe gjyshet tona ne kohet e lashta e kan përdor për trajtimin dhe sherimin e astmës, bronkit, kollit dhe probleme tjera të mushkërive.

Shumë njerëz kanë probleme të ndryshme me mushkëri, por më të zakonshme janë astma, bronkit, dhe format e ndryshme të kollës.

Probleme të mushkërive mund të jetë për shkak të infeksioneve, dhe kushte të ndryshme të tjera, alergji, dhe natyrisht pirja e duhanit.

Nje pregaditje e ketill per këto probleme, veçanërisht astmës, të mushkërive dhe zemrës.

Ky produkt është përgatitur në variacione te ndryshme nga gjyshet tona dhe besoj se ata e dinin se çfarë ishin duke bërë sepse kan jetuarme shum se sot dhe me te forta ishin.

Ja se çfarë ju duhet dhe si të bëni ket bare (ilaq):

një kg qepë

një kg sheqer

1, 5 litra ujë

7 lugë gjelle te medha mjaltë origjinale

Pergaditja;

Shkeqerin e qesim në një tas metalik ne ngrohes dhe e përziejme deri sa te merr ngjyrë arte, pastaj shtojm qepët e copëtuara imët, qe skuqen shkurtimisht dhe n pastaj shtoni ujë.

Krejt ket e ziejm në një temperaturë të mesatare r, derisa uji te avullohet i teri.

Pastaj e lënë qe të ftothtë,

Pasi te jet ftohur shtojm lëngun e 2 limonave te shtrydhur dhe mjaltën dhe i përziejm derisa të jene krejtësisht te kombinuara.

Lini përzierje menjan për ti dalë avulli dhe e qesim qe te ruhet në një shishe qelqi.

Është e nevojshme për tu përdorur 1 lugë gjelle para çdo vakti deri sa ta vreni se mushkëritë e juaja jan shëruar ndersa fëmijët duhen të marrin nga një lugë çaji te vogel para çdo vakti.

Ju deshiroj qe kjo ide e sherimit pa mjek te jet i mire dhe i dobishme per ata ne nevoj !

Nga onlinekuharica. org


Fjalet kyqe : keshilla  metod  sherimi  mushkerive  pregaditur  gjyshet  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pashaqofte
Pogaqe e embel me arra
Torte boshnjake