Mufinss me perime
Mufinss me perime

Mufinss me perime

Kuzhint.com

Përbërësit ; -5 vezë -kripë, piper i bluar, -3 lug miell -1 lugë ujë i ftohtë -1 lugë gjalpë -speca, sallamose qfar te dshironi -majdanoz Te gjitha te grira imet Përgatitja: Në një tas të vogël vendosni vezët, ujin, kripën e piperin dhe i rrahni metel kuzhine. dhe ne te qesim 1 luge miell i perziejm perbersit e me siperm. Marim tepsin me formatte mufinsave i lyejm me pak gjalp e qesim masen e pregaditur dhe i venosin ne furre te nxeht ne 200 grad derisa mufins të jetë gati (për4 apo 6minuta) dhe shërbehet menjëherë. .


Fjalet kyqe : gjellera  mufinss  perime  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qebapa bosnje
Ja pse duhet të përdorim piper të zi
Ëmbëlsirë me biskota