Mufins me marmelad kajsie
Mufins me marmelad kajsie

Mufins me marmelad kajsie

Kuzhint.com

Perberesit:

7 Luge gjelle vaj

200 g Jogurt 1. 5%

350 gr Miell

2 Luge qaji bakin(peciv)

80 gr Sheqer

12 Luge qaji marmelad kajsie

Sheqer pluhur per pluhurosjen e embelsires

Pergaditja:

Vezet, vajin dhe jogurtin e rrahim me mikser.

Miellin e perzim me bakinin, sheqerin dhhe 1 prise krip dhe e hedhim te vezet e rrahura.

Perzim tere masen mir.

Marrim 12 forma per muffins nga letra ose forma per muffins te cilat duhet ti mbeshtjellim me leter per pjekje.

Me gjysmen e brumit i mbushim format.

Bejme nga nje vrime ne mes dhe ia hedhim nga nje luge qaji marmelad kajsie dhe i mbulojme me brumin tjeter te mbetur.

Te pjeken muffins ne temperatur 180 Grad per 25-30 minuta.

Pastaj te largohen nga furra te ftohen dhe siper i hedhim sheqer pluhur sipas deshires.

Ju beft mire!

Burimi: http://sinfeycook. blogspot. de/

Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : embelsira  muffins  marmelad  kajsie  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte tiramisu me pjeshka
Çaji i gjelbër përmirëson punën e trurit
Rolladë me fruta