Mufins me arr kokosi
Mufins me arr kokosi

Mufins me arr kokosi

Kuzhint.com

PËRBËRËSIT 1 filxhan miell 1 filxhan arra � filxhan sheqer � filxhan gjalpë, i shkrirë Për kremin 16 gr krem djathi Sheqer 4 lug Qumësht 4lug 2 vezë 2 lugë vanilje 16 gr ananas te grimcuar 1 filxhan kokosit, sheqer UDHËZIME Furrë ngroh paraprakisht në 180 gradë Në një ene ushqim, shtoni arrat, miell, sheqer dhe gjalpë i shkrirëdhe ipërziejm miredhe i vendosim ne tepsi qe te piqem për 15 minuta. dhe pastaj i leme qe të ftohen pak. Mix së bashku krem djathi, sheqer, qumësht dhe vezështojmë vanilje, dhe ananas te grimcuar.

Marrim rreth 2 lug te perzierjes se krem djathit dhe e qesim te secila kupe i dekorojm me kokosi te grryer ne rende dhe piqem 15-20 minutadhe i servojm te ftohta duke i dekoru me qokollad ose karamel. Kshill. ;shihni foton per orientim. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  mufins  kokosi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Reçelë nga  ftoni
-Krofne-
Dredhëzat dhe boronicat mbrojnë nga infarkti