Mos i hidhni lëkurat e bananes
Mos i hidhni lëkurat e bananes

Mos i hidhni lëkurat e bananes

Kuzhint.com

Lëkurat e bananes përmbajnë të gjitha vlerat ushqyese të pjesës që ne konsumojmë, madje edhe më tepër.

Kjo është arsyeja pse nuk duhet ti hidhni lëkurat e saj mbasi ta keni ngrënë. Atë mund ta përdorni si një lloj trajtimi për fytyrën, i cili nuk ka nevojë për kohë për tu përgatitur.

Kjo mund të aplikohet edhe nga meshkujt. * Butësisht fërkoni pjesën e brëndshme të lëkurës së bananes me fytyrën tuaj, derisa mos të ngelet edhe shumë prej saj në lëkurën e bananes. * E lini atë të qëndrojë mbi fytyrë përreth 10 minuta. * Përsëriteni këtë 3 herë në ditë për të larguar puçrrat dhe njollat e lëkurës. /BS


Fjalet kyqe : keshilla  hidhni  lekurat  bananes  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Ilaçi mrekullibërës  nga rrepa e kuqe
Torte dyshtresore me brume te ndryshme dhe dredheza
Si te shtojme peshe ne menyre te shendetshme?