Mishe pule ne  shkopinj (shish qebap)
Mishe pule ne shkopinj (shish qebap)

Mishe pule ne shkopinj (shish qebap)

Kuzhint.com

Perbersit;

  • 500 gr mishe i bardhe pule
  • 1 lug qaji piper i zi
  • pak spec djeks
  • 3 ve ️️️kryp dhe majdonoz
  • 1 lug mill
  • 2 pako therrime buke
  • Shkopinj sipas nevojes
  • vaj perkaverdisje

Pergaditja;

Marrim mishin e pules dhe e prejm ne katror te barabart ku te gjitha keto i marinojm ne masen e pregaditur, me 1lug qaji biber te zi pak spec djeks, 3 ve, 1lug mill ️, ️️️kryp dhe majdonoz sipas deshires ️️️Te gjitha i perziejm mire dhe marrim 2 pako therrime buke dhe i qesim ne nje pjat ku ne te i rrokullisim te gjithe copat e prera te mishit i vendosim ne shkopinje dhe i fergojm ne vaj qe me par e kemi nxeh duke i rrokullis her pes here deri sa te marrin ngjyren e deshiruar.

I servojoni me qfar te deshironi une ne ket rast i kam servu me salc te domateve dhe sallat te gjelbert.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : gjellera  mishe  pule  shkopinj  shish  qebap  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Patate furre me pana
6 sekretet e konzervimit të ushqimt me ujë të nxehtë
PËRDORIMET E SHUMËFISHTA TË QEPËVE