Mishe  pule me kerpudha e domate
Mishe pule me kerpudha e domate

Mishe pule me kerpudha e domate

Kuzhint.com

Kraharore pule me kerpudha e domate perberesit 4 gjokse pule 4luge vaj ulliri 2 gota me kerpudha te ngrira 1 gote me domatete thata 1 qepe e embel 3/4 gotes leng pule 1/4 gotes vere e bardhe 3 thlbinj hudher kripe piper i zi 2 luge majdanoz i grire Pergatitja: Skuqim mishin e pules ne nje tigan qe nuk ngjit deri sa te marre ngjyre kafe dhe e heqim e mbulojme me leter alumin ne ate vaj hedhim qepen hudhren deri sa te marrin nje ngjyre te arte dhe pastaj hedhim domte kerpudhat dhe majdanozin kripen piperin dh i lejme te skuqen per 3-4 min pas kesaj hedhim lengun e pules dhe veren dhe i lejme te zihen 4-5 min mbasi te kete marre vale e heqim dhe ja derdhim mishit te pules siper dhe gati per tu servire,


Fjalet kyqe : gjellera  mishe  pule  kerpudha  domate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Berlina
Qorbë me mishë te mbushur
Embëlsirë dy shtresore