Mish lepuri në furrë
Mish lepuri në furrë

Mish lepuri në furrë

Kuzhint.com

Mish lepuri në furrë Përbërësit: 700 g mish lepuri 400g majonezë 2 lugë vaj kripë, piper Përgatitja: Ngrohim furrën në 180 gradë.

Lepurin e lyejmë me majoneze nga të gjitha anët.

Më pas në një tigan hedhim vajin dhe skuqim mirë mishin e lepurit si dhe shtojmë kripë e piper. Lepurin e skuqur e vendosim në një tavë dhe pasi e mbulojmë me letër alumini, e vendosim furrë dhe e leme për 30-40 minuta, duke i hedhur herë pas here verë të bardhë. E nxjerrim nga furra dhe e servirim të nxehtë.


Fjalet kyqe : gjellera  mish  lepuri  furre  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me çokolate dhe boronica
Torte me kremanga Drita Shefketi
Ju shqetëson pesha?