Maskë kundër celulitit
Maskë kundër celulitit

Maskë kundër celulitit

Kuzhint.com

Edhe ju jeni të besdisura tepër nga celuliti që iu ka dalë nëpër këmbë? Sot kemi kurën e duhur për të gjitha ju femra që doni të zhdukni celulitin mjafton të aplikoni një maskë të thjeshtë dhe pas një muaji do të shikoni ndryshimet rrënjësore. Celuliti është një lloj dhjami në një nënshtresë të lëkurës që përmban grupe të kontraktura të indeve lidhëse.

Ky ind lidhës qe varion në trashësi dhe është i lidhur me qelizat dhjamore qëndron aty falë një rrjeti fibrash, që mbron trupin tonë, duke rrethuar muskujt dhe organet tona. Maska që do iu këshillojmë sot është një maskë mjaft e thjeshtë vetëm me dy ingridientë. Përbërësit e kësaj recete janë: -2 lugë vaj ulliri -3 lugë uthull molle Përgatitja: Miksoni vajin e ullirit me uthullën në një tas.

Aplikojeni këtë përzierje në zonat me celulit dhe masazhojeni sa më shumë në mënyrë që lëkura ta përthithë.

Këtë maskë e aplikoni në mëngjes dhe në darkë.

Mos e lani zonën ku aplikoni maskën.


Fjalet kyqe : keshilla  maske  kunder  celulitit  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ushqimet fatsjellëse, që duhet të jenë mbi tavolinën e Vitit të Ri
Vetitë shëndetësore të trëndafilit të egër (kaqa)
KUSH HA THONJTË, KA PRIRJE TË JETË I PËRSOSUR