Maskë anti-rrudhë
Maskë anti-rrudhë

Maskë anti-rrudhë

Kuzhint.com

Maskë anti-rrudhë, komplet bimore dhe e thjeshtë per ta perdorur dhe qe ka shume sukses. Jeni të shqetësuar për rrudhat që po shtohen.

Rreth buzëve, rreth syve, në qafë.

Ka shumë kremra në treg, por sekrete të orientit na jep një mënyrë kaq natyrale dhe origjinale, duke përjashtuar nga loja kimikatet. Merrni 3 kokrra rrushi dhe shtypini mirë, përzieni mirë me 1/2 avokado, bashkë me 1 lugë gjelle xheli të Aloe Veras (nga bima direkt).

Përzieni derisa të bëhet si krem, aplikoni në fytyrë dhe mbani për 20 minute.

Shpëlani me ujë të vakët, pastaj të ftoht.


Fjalet kyqe : keshilla  maske  anti  rrudhe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pispilit (pite)me spinaq dhe presh
Torte me reqel kajsie
Torte e njelmet me mish te bluar nga Besnik Sadije Junuzi