Mask kunder akneve ne kushte shtepie
Mask kunder akneve ne kushte shtepie

Mask kunder akneve ne kushte shtepie

Kuzhint.com

PREGADITJA; Perzieni 6 aspirina me lengun e limonit sa ti mbuloni ato.

Lereni aspirinen te shkrije dhe perzieni sa te formohet nje paste. Masen e formuar vendoseni ne zonat problematike dhe lereni per disa 10-20 minuta. Pastrojeni fytyren me pambuk me uje.

Por kujdes, mos e perdorni kete paste cdo dite, 2-here ne jave jane te mjaftueshme. Para se ta aplikoni ne fytyre gjithmone lajeni per te hequr makeup-in apo papastertite. Pas aplikimit dhe larjes se maskes, perdorni nje krem hidratant sepse lekura thahet. LEXOJE DHE SHPERNDAJE TEK MIQTE E TU!


Fjalet kyqe : keshilla  mask  kunder  akneve  kushte  shtepie  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kek me karota
Eklera me reqel vishnje
Brownie i mbushur me kokos