Makarona ne tav
Makarona ne tav

Makarona ne tav

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

50 grm proshut, 30 gr kerpudha, nje domate, nje spec te verdhe dhe pak kryp, pak biber te zi, gjengjefill dhe vaj, makarona, kashkavall, djath te bardhe

Pregaditja e recetës :

Ne nje tigan ne fillim qesim pak vaj pastaj shtojm 50 grm proshut, 30 gr kerpudha, nje domate, nje spec te verdhe, pak kryp, pak biber te zi, gjengjefill dhe i fergojm per nja 2 minuta pastaj i hedhim makaronat ne tigan dhe se bashku prap i fergojm edhe per 2 minuta.

Pasi ti i kemi fergu i qesim me nje tav dheu ku siper i hedhim kashkavall dhe djath te bardhe.

Taven e fusim ne furre te te nxeht ne 200 grad edhe per nja 10 minuta tjera.

Ju beft mire nese i pergaditeni!


Fjalet kyqe : gjellera  makarona  arben  llugaxhiu  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir skoceze e pergaditur nga tegatuajm
Pije për pastrimin e organizmit nga grejpfruti
Makarona me spinaq gatuar nga Alba Sh Rrahmani