Makarona ne furre
Makarona ne furre

Makarona ne furre

Kuzhint.com

Perbersit per 4 persona:

1 Poako makarona,

150 ml kos,

100 ml qumesht,

50 ml schmand,

Kashkavall.

Pergaditja:

Ziejme makaronat me uje pak vaj dhe krip pasi te zihen i hedhim ne nje tepsi katrore dhe ne anen tjeter ndezim furren en maksimum dhe pergadisim hargjin ku thyejm 4 veze dhe i hedhim kosin schmandin dhe qumeshtin hedhim kripin edhe piperin e zi i rrahim me tel kuzhine dhe ia hedhim siper makaronave marrim kashkavallin e bejem me rende dhe ia hedhim siper i hedhim edhe origon edhe e fusim ne furre per 30 min.


Fjalet kyqe : brumera  makarona  furre  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Çaji i gjelbër përmirëson punën e trurit
Hallvë turke nga Kaltrina Berisha
Revani e shijshme