Luleshtrydhe me banane
Luleshtrydhe me banane

Luleshtrydhe me banane

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 kuti me 250 gram luleshtrydhe të prera në copa dhe të lara, 2 banana të pjekura shumë të grira, 750ml( 3 filxhanë) qumësht, 260 gr( 1 filaxhan) kos me shije vanilje

Pregaditja e recetës :

Koha për t’u përgatitur 10 minuta.

Masa për 6 veta : Vendosim gjysmat e luleshtrydheve, bananeve, qumështit dhe kosit në një mikser dhe përzjejini derisa të zbuten.

Zbrazeni në mënyrë të barabartë në tre gota.

Përsëritni të njëjtën mënyrë dhe me gjysmat e tjera të luleshtrydheve, bananeve, qumshtit dhe kosit.

Shërbejini menjëhere.


Fjalet kyqe : pije  ndryshme  luleshtrydhe  banane  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Djath i bardh  i marinuar
Torte zemer
Lëngjet e gazuara nxisin ndryshimet në tru!