Llokume em kakao
Llokume em kakao

Llokume em kakao

Kuzhint.com

Material: 5 gota qumësht 1. 5 gota miell 1. 5 gota sheqer 5 lugë kakao Për Interin Krem pana dhe 1 pako kokos Për bazën 1 pako kokos, arra te krimcuara ose cfardo qe ju keni ne shtepi Pergaditja: ne nje tenxhere te thelle hedhim 5 gota te ujit qumesht dhe e vlojme dhe ne te shtojme 1 gote e gjysem sheqer, pasi masa te vloje gradualisht shtojme miellin dhe kakaon duke perzier ne zjarr te vogel qe te mos behte gruda.

Masen e zier e shtrijme ne nje letre kuzhine me nje tepsi katrore dhe e rrafshojme e leme te ftohet pasi te ftohet panen e rrahur me 1 qese kokos ia hedhim siper dhe me thike presim masen drejte dhe formojme rolada te vogla dhe siper i hedhim kokos ose cfardo qe keni deshir...


Fjalet kyqe : embelsira  llokume  kakao  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mishe(gjoks) pule i pjekur me patate
Super Embelsir
Pallaqinka ne furrë