LIMONI; një produkt me efektiv se sa kimioterapia ....
LIMONI; një produkt me efektiv se sa kimioterapia ....

LIMONI; një produkt me efektiv se sa kimioterapia ....

Kuzhint.com

Mjekësia publikon risitë e fundit, të efektshme kundër kancerit! Lexoni me kujdes dhe ju jap vendimin!

Limoni është një produkt i mrekullueshëm për të vrarë qelizat e kancerit dhe 10. 000 herë më i fortë se kimioterapia!

Përse ne nuk e dimë në ket?

Sepse një barnat me drogat sintetike prodhohen në disa laboratorë janë duke fituar fitime të mëdha dhe po e perdoren kete frut falimentojn.

Por nje mik na tregon se si lëngu i limonit zhduk qelizate kancerit duke na dërguar këtë email qe ju te dini me mir dhe që ju mund tëkeni përfitime.

Aroma e limonit kaefekte të bukura dhe jo efektet e tmerrshme anësore si kimioterapia.

por qe pronaret multimilioner që të mosei rrezikojën fitimet e ndërmarrjeve të mëdhan lejoj qe të vdesin duke e ruajtur ket sekret, si shumë te tjera!

Siç e dini pema e limonit si limoni i verdhe dhe limoni i gjelbërteshte i njohur për varietetet e tij.

Ju mund të hani frytin e tij ne mënyra të ndryshme: mund të hani tulin, lengun, ju mund të përgatini pije, dhe desserte ju mund të bëni.

Është njohur per shumë virtyte, por më interesante është AnIdIr ri për cysts dhe per tumoret.

Kjo bimë është një ilaç i provuar kundër çdo lloj kanceri.

Disa janë duke thënë se e dobishme kundër të gjitha variantet e kancerit.

Eshte Anti microbial kundër infeksioneve bakteriale dhe kërpudhave e, që konsiderohen efektive kundër parazitëve dhe krimbave.

Tensioni i lartë i gjakut është i balancuar nga perdorimi i tij. lufton stresin nuk është një antidepressant dhe rregullon çrregullimet nervore.

Disa kan burime me të vërtetë interesante të këtij informacioni:

Sipas ögrenildig një nga prodhuesit më të madhenj në botë të drogës; Që nga viti 1970 ne më shumë se 20 laboratorte ndryshëm kan testuar ket frut dhe si rezultat thuhet se; Lemoni shfaqët si shfaroses i qelizave malinje në 12 lloje të kancereve !

Në mesin e këtyre kancereve hyjn ; ato te zorrës së trashë, gjirit, prostatës, mushkërive dhe pankreasit.

Ky frut ngadalësojë rritjen e qelizave të kancerit Adriamycin komponentët si pemë limoni qeeshte quajtur zakonisht në të gjithë botën 10. 000 herë më e mirë se barnat që përdoren në kimioterapi.

Edhe shume e habitshme; Kjo terapi me ekstrakt limoni; vetëm shkatërron qelizat e kancerit malinje dhe nuk ka efekt negativ në qelizat e shëndetshme.

Thene nga Instituti i Shkencave të Shëndetit, 819 N.

Shkak Rruga,

Baltimore,

ndaje me të gjithë... !


Fjalet kyqe : keshilla  limoni  produkt  efektiv  kimioterapia  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Shpageta me karkaleca dhe speca djegës
Kifle të ëmbela ne form role
Kaffee Torte