Lëngu Shërues i Pagjumësis
Lëngu Shërues i Pagjumësis

Lëngu Shërues i Pagjumësis

Kuzhint.com

Nëse ke probleme me gjumë, provo këtë lëng para darkës ose pas një darke të leht.

Ky lëng është i pasur me përbërës si spinaqi, lakra jeshile dhe rrepat dhe kështu ju ndihmon më shpejt të ju zë gjumi për shkak të sasisë së lartë të magnezit në to.

Magnezi është relaksues natyral i muskujve dhe gjithashtu ndihmon në relaksimin e mendjes, kështu duke ju futur më shpejt në gjumë.

Kjo recetë është vetvetiu mjaft e ëmbël por përveç tjerash mjaft spastruese dhe ushqyese.

Përbërësit:

1 filxhan spinaq,

1 mollë,

2 shtaga selino,

2 flet nga lakra jeshile, dhe,

1 rrepë.

Udhëzimet:

Shtrydh të gjitha së bashku, hedh lëngun në gotë dhe kënaqu!


Fjalet kyqe : keshilla  lengu  sherues  pagjumesise  receta  shendetshme  lengjev  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bakllave role  nga Jonila Vila
Jaffa biskota shtëpiake
Buka;si gatuhet dhe si do ta ruaj butsin e saj per 2-3 dit