Lëngu ideal për të humbur kilogramët e tepërt
Lëngu ideal për të humbur kilogramët e tepërt

Lëngu ideal për të humbur kilogramët e tepërt

Kuzhint.com

Një produkt që ndihmon për të humbur kilogramët e tepërt është lëngu i domates.

Lëngu nga domatja është burim i mirë i likopenit, antioksidues që pakëson rrezikun nga kanceri dhe sëmundjet kardiovaskulare.

Studiuesit e universitetit mjekësor kinez në Tajvan theksojnë se lëngu do të mund të ishte faktor kyç në luftën kundër mbipeshës.

Sipas një studimi të kryer nëTajvan ku morën pjesë femra të moshës 20 dhe 30 vjeçe, që për dy muaj rresht kishin konsumuar lëng të domateve dhe nuk e kishin ndërruar menunë ushqimore, kishin humbur 2. 5 centimetra nga forma e tyre e belit.

Ju kishte rënë edhe niveli i kolesterolit, madje për 10 për qind.


Fjalet kyqe : keshilla  lengu  ideal  humbur  kilogramet  tepert  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

Lakra te embela me mishë nga tegatuajm.com
Brusketa me pomodorini
PËR ÇFARË BËN MIRË TRUMZA?