Lëngu i parë me shije të hudhrës
Lëngu i parë me shije të hudhrës

Lëngu i parë me shije të hudhrës

Kuzhint.com

Ndërsa shumë njerëz mund të jenë skeptikë për të provuar Jats Takkola në Japoni një pije e re me gaz është bërë tejet e famshme dhe ka dalë në shitje.

Përbërësi që e bën krejt ndryshe nga çdo pije tjetër është pluhuri i hudhrës i cili iu shtohet përbërësve klasikë të coca cola.

Jats Takkola e merr emrin nga qyteti i Takko në prefekturën Aomori ku dhe prodhohet.

Një pije e tillë kushton rreth 1. 5 euro, por deri më tani nuk parashikohet që të kalojë kufijtë e Japonisë.


Fjalet kyqe : embelsira  publikohet  pija  pare  alkoholike  shije  hudhres  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Llokuma me djath
Receta – Torta Parajsa
 Bukë shtepije