Kungullesha me djathe feta
Kungullesha me djathe feta

Kungullesha me djathe feta

Kuzhint.com

Perberesit:2 Kungullesha te vogla ( 15 cm te gjata)125 gr Djathe fetaNje luge gjelle ereza te gjelberta te ndryshme (te fresketa ose te terura)3 Luge gjelle vaj ulliri6 Copa cherry domateDisa ullinje te zi2 Qepe pranveroreKrip, piper

Pergaditja:

Pastrojme kungulleshat (trungun mos ia preni).

Pastaj presim per se gjati 3 ose 4 here (shih foton). Edhe djathin e presim per se gjati pastaj e vendosim ndermjet kungulleshes se prere. Perziejme erezat me dy luge gjelle vaj ulliri dhe pak piper te zi.

Me kete perzierje i lyejme siperfaqet e kungulleshave.

Mbulojme kungulleshat dhe i lem 30 minuta qe te marinohen. Qepet pranverore i presim ne madhesi 2 cme per se gjati. Vendosim kungulleshat ne tepsi dhe i sperkasim me krip.

Ia shtojme domatet, qepet, ullinjet dhe vajin e mbetur dhe te gjithen per 20 minuta e pjekim ne furre ne temperature 180 Grad. Quelle: www. chefkoch. de


Fjalet kyqe : kungullesha  feta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pite me grurë
 Samsa  nga Gzime Nuhiu
Gjelle me perime dhe fileto peshku