Kube me qokollad
Kube me qokollad

Kube me qokollad

Kuzhint.com

Perberesit: -100 gr Gjalp -300 gr Arra te coptuara -300 gr Sheqer pluhur -200 gr Miell -2 veze -1/4 l Qumesht -Nje pako pecive -Nje pako sheqer vanille Per dekor; -100 ml mermellad kajsie -100 gr Arra te bluara -50 gr qokollad te shkrir Pergaditja: Rrahim me mikser vezet, gjalpin sheqer vanillen dhe sheqerin pluhur.

Pasi te trashet masa ia shtojme miellin e perzier me pecive, arrat dhe qumeshtin. Perzim brumin mire dhe e derdhim ne tepsi te lyer me gjalp.

Torta duhet te pjeket te nxeht ne temperatur 180 Grad 40 minuta.

Pasi te pjeket e largojme nga furra e lem te ftohet.

E presim ne katrore torten pastaj e lyejme me marmelad kajsiesecilin katrore dhe ne fund e kalojme tek arrat e bluara dhe kokos dhe i dekorojm me qokollad te shkrir. Ju beft mire! .


Fjalet kyqe : embelsira  kube  qokollad  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Byrek I Shpejte
Role e shpejt
Embëlsirë me vrima